У 1932–1933 роках сталінським тоталітарним режимом було вчинено злочин геноциду проти українського народу. З ме ою зламати опір національно-свідомих сил в Українській соціалістичній радянській республіці та не допустити її виходу зі складу Радянського Союзу, було застосовано терор голодом, який призвів до загибелі мільйонів громадян. Одночасно органи Державного політичного управління провели спеціальну операцію в селах, яка полягала в арештах та ув’язненні у концентраційних таборах реальних та потенційних противників радянської влади.
Довгі десятиліття правда про страшні злочини радянського тоталітаризму перебувала під забороною й лише зі здобуттям Україною незалежності виникли передумови для відновлення історичної справедливості щодо мільйонів замордованих співвітчизників.
Метою виставки «Геноцид українського народу: реакція міжнародної спільноти» є висвітлити реакцію Ліги Націй та міжнародної спільноти на голод у Радянській Україні на початку 1930-х років минулого століття, Організації Об’єднаних Націй, європейських інституцій, інших країн світу щодо визнання Голодомору 1932–1933 років актом геноциду українського народу.
Виставка «Геноцид українського народу: реакція міжнародної спільноти» складається з трьох частин: архівних матеріалів та документів у виставкових вітринах, інформаційних плакатів і тематичної відеоінсталяції.
Виставка експонуватиметься у Залі пам’яті Національного музею «мемориал жертвам Голодомора Киев» з 23 жовтня по 23 листопада 2013 року.