Сайт мемориал украинаСайт мемориал украина
  • Головна
  • Історія музею
  • Новини
  • Фото 1932-1933
  • Фото 1946-1947
  • Черные доски
  • Cписок фільмів
  • Контакт
  • Головна
  • Історія музею
  • Новини
  • Фото 1932-1933
  • Фото 1946-1947
  • Черные доски
  • Cписок фільмів
  • Контакт

Новини

  • Home
  • Новини
  • Американська допомога голодуючій Україні 1921 – 1923

Американська допомога голодуючій Україні 1921 – 1923

  • Date 9 Вересня, 2018

Унаслідок тривалої громадянської війни, несприятливих погодних умов 1920 та 1921 рр. та згубної економічної політики більшовиків, у Росії склалася складна продовольча ситуація. Одним із основних джерел для порятунку голодуючих Росії обрали «житницю Європи» – Україну.
Улітку 1921 р. більшовики розпочали тотальну викачку продовольчих запасів з України. Зерно вивозилося навіть з південних губерній, де в 1921 р. врожай був низький. Це призвело до того, що взимку 1921 р. на Півдні України, який у той час був майже непідконтрольний більшовикам, розпочався голод.

Врожай 1921 р. у центральних та північних губерніях України був вище середньостатистичного. Власних запасів продовольства в Україні вистачило б для того, щоб запобігти голодомору. Проте більшовики аж до початку 1922 р. реквізували хліб в голодуючих південних українських губерніях. Залишені без кусня хліба українські селяни почали масово вимирати. Розпочався голодомор.
Більшовики вміло викорастали голод як зброю масового винищення своїх ворогів. У 1921–1922 рр. за допомогою голоду був придушений повстанський рух на Україні.

Лише після того як більшовики усвідомили, що селяни більше не здатні чинити опір, радянська влада визнала факт існування голоду в Україні та заявила про необхідність порятунку населення. Але міжнародним благодійним організаціям надавати допомогу голодуючим південним регіонам України дозволили лише з квітня 1922 р.

Допомогу голодуючим надавали різні міжнародні організації: Міжнародний Червоний хрест, місія Нансена та ін. Але найбільший внесок у справу порятунку українців внесли американські організації: Американська Адміністрація Допомоги (ARA), Американський єврейський об’єднаний розподільчий комітет – «Джойнт», американські менонітські організації та ін.

Головним завданням вказаних організацій було постачання продуктів харчування, медикаментів, одягу та предметів першої необхідності; облаштування громадських їдалень для дітей та дорослих, утримання дитячих будинків.

Однак ставлення більшовиків до діяльності іноземних благодійницьких організацій в УСРР було ворожим. За співробітниками цих організацій Всеросійська Надзвичайна Комісія, а у подальшому Державне Політичне Управління встановило тотальне переслідування. Співробітників ARA, «Джойнт» та інших благодійних організацій звинуватили в тому, що їх робота мала «шпигунський та антирадянський характер».

З часом усіх громадян СРСР та УСРР, які брали участь у роботі благодійних міжнародних організацій, репресували, багатьох з них – стратили.

Під час голодомору 1921–1922 рр. та голоду 1923 р. в Україні загинуло за різними оцінками від 2 до 5 млн. людей. І якщо б не допомога міжнародних благодійних організацій, в першу чергу – американських, кількість жертв голодомору 1921–1922 рр. могла б бути значно більшою.

  • Share:
Lesja Boiko

Next post

Трагедія України - трагедія одного села
20 Вересня, 2018

You may also like

Голодомори в Україні причини та наслідки, жорстокий геноцид Українського народу
26 Листопада, 2018
Сайт Меморіал Україна: Перша “плата” за незалежність Голодомор 1921-1922 років
23 Листопада, 2018
Україні в 1932-1933 причини та наслідки Голодомору
18 Листопада, 2018

Leave A Reply Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук

Інформаційний бюлетень

Вся інформація про Голодомори в Україні причини та наслідки.

Мета memorialholodomors.org.ua допомогти студентам та широкому загалу дізнатися більше про Голодомори в Україні причини та наслідки, бо це актуально для розуміння сучасного світу.

Як? – Сайт мемориал Украина інформаційні посилання бібліографія направляє вас на більш ніж 200 додаткових ресурсів про Голодомор.

Майже 150 ресурсів-текст, відео і картинки до дня пам’яті жертв Голодомору можна отримати безпосередньо з вашого електронного пристрою з виділеним посиланнях.

Кожен предмет був відібраний з урахуванням загальної точності і якості уявлення, актуальності для освіти або фундаментальних досліджень і легкості доступу. Більшість елементів мають короткий опис їх змісту.

Галерея

Соціальні медіа іконки

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram
сайт мемориал украина

В Сайт мемориал украина

Сайт Меморіал Україна-це онлайн мемориал жертвам Голодомора Киев. Він управляється національний музей меморіал жертв Голодомору, і всі фотографії та інформація тут є офіційними і реальними. Україна з 2006 року щорічно в четверту суботу листопада відзначається день вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Голодомори в Україні причини та наслідки був штучний голод в Українській Радянській Соціалістичній Республіці в період з 1932 по 1933 рік. Мільйони українців загинули від голоду в результаті безпрецедентної в історії України катастрофи мирного часу.

© Офіційний веб-сайт Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні»

49