Сайт мемориал украинаСайт мемориал украина
  • Головна
  • Історія музею
  • Новини
  • Фото 1932-1933
  • Фото 1946-1947
  • Черные доски
  • Cписок фільмів
  • Контакт
  • Головна
  • Історія музею
  • Новини
  • Фото 1932-1933
  • Фото 1946-1947
  • Черные доски
  • Cписок фільмів
  • Контакт

Новини

  • Home
  • Новини
  • Трагедія України – трагедія одного села

Трагедія України – трагедія одного села

  • Date 20 Вересня, 2018

Політичні репресії були постійним явищем в історії Радянського Союзу та здійснювалися вони у різні періоди по-різному. У 1930-ті рр. каральні заходи набули масового характеру й охопили всі верстви суспільства. В ім’я примарних соціально-економічних звершень радянською владою було поніечено долі мільйонів громадян, на десятиліття заплямовано й незаслужено забуто їхні чесні імена. Такою ж була ситуація в Українській соціалістичній радянській республіці, де однією з верств населення, які постраждали найбільше, стало селянство.

Сільська громада опинилася в епіцентрі репресивної діяльності сталінського тоталітарного режиму, який взяв курс на її повну руйнацію. Одним із методів досягнення бажаного став штучний поділ людей за майновою ознакою та розпалювання ворожнечі між заможними селянами й бідняками.

Українські селяни, які віками мирно співіснували з іншими етносами та жили згідно з давніми моральними нормами й традиціями, відповіли на брутальні дії владних структур відчайдушним опором. Більшість з них не бажали усуспільнювати нажите тяжкою працею майно та задарма працювати у колективних господарствах.

З метою зламу спротиву селянства, у 1932–1933 рр. тоталітарним режимом було створено умови, розраховані на його часткове фізичне винищення. Одночасно органи Державного політичного управління провели спеціальну операцію, яка полягала в арештах та ув’язненні у концентраційних таборах реальних чи потенційних противників радянської влади.

У другому кварталі 1933 року, після того, як села обезлюдніли, маховик репресій дещо призупинився й у спорожнілі будинки завезли переселенців з Росії та Білорусії. Остання обставина суттєво вплинула на зміни в національному складі населення України.

На правду про голод наклали табу, говорити та писати про це заборонялося. І лише зі здобуттям Україною незалежності ситуація змінилася. Розпочався і триває процес реабілітації незаконно репресованих за тоталітарної радянської доби.

У рамках міжнародного проекту «Згадаймо їхні імена… Вони жили в роки голодоморів», Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» проводить виставку «Трагедія України – трагедія одного села». Ми виходимо з того, що вшанування жертв Голодомору є прямим обов’язком українського суспільства, даниною пам’яті постраждалим й позбавленим життя, а також засобом недопущення появи тоталітарного режиму у майбутньому.

Метою виставки є вшанування пам’ять замордованих голодом співвітчизників; висвітлення процесу та наслідків руйнації радянською владою сільської громади як осердя української державності й суспільства; розповсюдження інформації про людей, які поновлюють історичну справедливість у рідних селах та містах.

Експозиція виставки складається з декількох взаємодоповнювальних частин – інформаційних плакатів, документів у виставкових вітринах, тематичного фільму та предметів селянського причини та наслідки Голодомору.

У матеріалах виставки представлено спогади очевидців та архівні документи, світлини й періодичні видання, автентичні ужиткові предмети селянського середини 1930-х років.

Презентовані документи й матеріали відображають процес вчинення радянським тоталітарним режимом злочину геноциду в селах Черкаської області, шляхи донесення світові правди про заподіяне, збору та оприлюднення свідчень очевидців Голодомору, встановлення імен загиблих, відзначення пам’ятними знаками й пам’ятниками місць поховань замордованих.

  • Share:
Lesja Boiko

Previous post

Американська допомога голодуючій Україні 1921 – 1923
20 Вересня, 2018

Next post

Голодомор 1946-1947 годов: документы и факты
26 Жовтня, 2018

You may also like

Голодомори в Україні причини та наслідки, жорстокий геноцид Українського народу
26 Листопада, 2018
Сайт Меморіал Україна: Перша “плата” за незалежність Голодомор 1921-1922 років
23 Листопада, 2018
Україні в 1932-1933 причини та наслідки Голодомору
18 Листопада, 2018

Leave A Reply Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук

Інформаційний бюлетень

Вся інформація про Голодомори в Україні причини та наслідки.

Мета memorialholodomors.org.ua допомогти студентам та широкому загалу дізнатися більше про Голодомори в Україні причини та наслідки, бо це актуально для розуміння сучасного світу.

Як? – Сайт мемориал Украина інформаційні посилання бібліографія направляє вас на більш ніж 200 додаткових ресурсів про Голодомор.

Майже 150 ресурсів-текст, відео і картинки до дня пам’яті жертв Голодомору можна отримати безпосередньо з вашого електронного пристрою з виділеним посиланнях.

Кожен предмет був відібраний з урахуванням загальної точності і якості уявлення, актуальності для освіти або фундаментальних досліджень і легкості доступу. Більшість елементів мають короткий опис їх змісту.

Галерея

Соціальні медіа іконки

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram
сайт мемориал украина

В Сайт мемориал украина

Сайт Меморіал Україна-це онлайн мемориал жертвам Голодомора Киев. Він управляється національний музей меморіал жертв Голодомору, і всі фотографії та інформація тут є офіційними і реальними. Україна з 2006 року щорічно в четверту суботу листопада відзначається день вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Голодомори в Україні причини та наслідки був штучний голод в Українській Радянській Соціалістичній Республіці в період з 1932 по 1933 рік. Мільйони українців загинули від голоду в результаті безпрецедентної в історії України катастрофи мирного часу.

© Офіційний веб-сайт Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні»

46